Halina Sobańska
Kandydatka do Sejmu

Drukuj PDF Wyślij link

Oświata i edukacja

Dwadzieścia osiem lat pracowałam w placówkach oświatowych na terenie Zagórza: najpierw w Szkole Podstawowej Nr 9, potem w Szkole Podstawowej Nr 43, a następnie w V LO im R.Schumana. Przygotowałam do matury z historii i wiedzy o społeczeństwie. ok. 1200 uczniów.

Moi uczniowie są laureatami konkursów przedmiotowych z historii i wiedzy o Unii Europejskiej. W ub. roku mój wychowanek dwukrotnie znalazł się w gronie laureatów konkursu o Unii Europejskiej, wyjeżdżając w nagrodę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, Strasburgu i siedziby NATO. Za wysokie osiągnięcia moich wychowanków w konkursie wiedzy o historii i kulturze Żydów polskich, Polsko - Amerykańskia Fundacja „Shalom” i kancelaria Premiera Jerzego Buzka nagrodziły mnie podróżą do Izraela (1998).

Swoją aktywnością starałam się zarazić młodzież angażując ich w działalność artystyczną, przygotowując z nimi spektakle teatralne i pantomimiczne, a także wydając gazetę szkolną. Swoją działalnością społeczną uwrażliwiałam ich na problemy ludzi słabszych.

W szkole organizowaliśmy akcję „szlachetna paczka”, dzięki której pomogliśmy uczniom potrzebującym pomocy. W ciągu dwudziestu ośmiu lat pracy w szkole wychowałam wiele roczników licealistów, ucząc ich, że w życiu należy przede wszystkim „być” a nie „mieć”. Z wieloma z nich utrzymuję nadal kontakty towarzyskie.

Pełniłam także funkcje nauczycielki akademickiej. Pracowałam na Politechnice Śląskiej. Prowadziłam zajęcia z ustroju samorządu terytorialnego, instytucji i źródeł prawa Unii Europejskiej, ustroju państw Unii Europejskiej.


Aktualności

SOSNOWIEC TAŃCZY PRZECIW PRZEMOCY SEKSUALNEJ WOBEC KOBIET I DZIEWCZĄT
czytaj więcej...

RSS

 
Czy zamierzasz oddać głos w wyborach do Sejmu?


Liczba oddanych głosów: 40

Ocena strony

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 3
Łączna liczba odwiedzin od początku: 936