Halina Sobańska
Kandydatka do Sejmu

Media o mnie

Halina Sobańska w Pytanie na śniadanie!

Basiu, Halinko, Wandziu... W Urzędzie Miejskim w Sosnowcu nie wolno już w ten sposób zwracać się do pracujących tam kobiet, a to za sprawą radnej - Haliny Sobańskiej. Co grozi za złamanie zakazu i jak tą inicjatywę odbiera znana działaczka feministyczna – Kazimiera Szczuka?

więcej

Przeciwstawiaj się seksizmowi!

Seksizm to dyskryminacja ze względu na płeć. Możemy mówić o seksistowskich zachowaniach, postawach i seksistowskim języku. To kobiety częściej padają ofiarą seksistowskich zachowań. Ważne jest, żeby decydowanie przeciwstawiać się temu zjawisku.

więcej

Triumf radnej nad męskimi szowinistami?

Samotna w tłumie samców na sesji sosnowieckiej rady miejskiej walczyła w środę jak lwica. I zwyciężyła, przekonując ostatecznie radnych, że w oficjalnych i publicznych kontaktach nie ma miejsca dla Wańdź, Halinek czy Beatek. Są wyłącznie "panie naczelniczki", "panie wiceprezydentki" i "panie radne".

więcej

Radni Sosnowca chcą być etyczni.

Kilkanaście minut temu radni z Sosnowca na sesji podpisali kodeks etyczny. Nie głosowano nad jego przyjęciem, podpisanie jego, jak podkreślił Arkadiusz Chęciński, przewodniczący Rady Miejskiej, jest prywatną, wewnętrzną sprawą każdego z radnych. Nie obyło się jednak bez burzliwej dyskusji. Przed podpisaniem kodeksu, radni głosowali nad wprowadzeniem poprawki do treści kodeksu. Chodzi o oficjalne zwracanie się do siebie. Inicjatorką poprawki była radna Halina Sobańska.

więcej

Radna demaskuje męskie techniki dominacji

Zakazu zwracania się po imieniu do kobiet w sosnowieckim samorządzie zażądała radna Halina Sobańska (SLD): - Nie żadne "Wandziu", tylko "pani naczelniczko". I nie "Agnieszko", tylko "pani wiceprezydent" - mówi radna.

więcej

Sosnowiec: Czy przybędzie nam patronek miejsc? Mamy tylko 14 ulic, którym patronują kobiety

Na terenie Sosnowca mamy 190 ulic, którym patronują mężczyźni. A jak jest z patronkami? Słabiutko. W sumie mamy tylko 14 ulic, którym patronują kobiety. To ulice: Zuzanny, Barbary i Wandy, Matki Teresy Kierocińskiej, Marii Konopnickiej, Królowej Jadwigi, Zofii Nałkowskiej, Hanki Ordonówny, Elizy Orzeszkowej, Emilii Plater, Hanki Sawickiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Gabrieli Zapolskiej, Anieli Urbanowicz i wspólna Schoenów Elżbiety i Wilhelma.

więcej

Maszerowali po zdrowie

Kil­ka­na­ście kobiet spo­tkało się na górce środul­skiej, by wspól­nie zadbać o swoją kon­dy­cję fizyczną. Dopi­sała pogoda, a tym samym I Marsz po Zdro­wie zakoń­czył się sukcesem.

więcej

Aktualności

SOSNOWIEC TAŃCZY PRZECIW PRZEMOCY SEKSUALNEJ WOBEC KOBIET I DZIEWCZĄT
czytaj więcej...

RSS

 
Czy zamierzasz oddać głos w wyborach do Sejmu?


Liczba oddanych głosów: 40

Ocena strony

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 3
Łączna liczba odwiedzin od początku: 936